Pon - Pt: 08:00-18:00 602-722-126
malowanie24@gmail.com

Czy trzeba gruntować ścianę przed malowaniem?

WARSZAWAMALOWANIE.PL > malowanie ścian > Czy trzeba gruntować ścianę przed malowaniem?

Rozpoczynając remont bardzo często chcąc uniknąć nadmiaru pracy zastanawiamy się czy można pominąć gruntowanie ścian. Owszem można! Jednak wtedy nie możemy mieć pewności, że uzyskamy pięknie odmalowane równomiernie ściany.
Gruntowanie ścian to bardzo ważny element malowania, który gwarantuje lepszą przyczepność farby. Są do tego specjalne preparaty gruntujące lub farby podkładowe. Wyrównują one chłonność podłoża oraz doskonale wpływają na ujednolicenie koloru. Bardzo często przy wykonaniu odpowiedniego gruntowania wystarczy tylko jedna warstwa koloru, aby uzyskać oczekiwany efekt.
Zanim jednak przystąpimy do gruntowania warto wykonać test czy nasza ściana potrzebuje gruntowania. Aby się o tym przekonać należy wykonać prosty test z mokrą gąbką, którą należy przetrzeć kawałek ściany i obserwować, jak szybko ściana pochłania wodę. Oczywiście ściany, które wcześniej nie były nigdy malowane bezdyskusyjnie wymagają gruntowania.
Gruntowanie ściany nie jest trudnym zadaniem, lecz pracochłonnym wymagającym staranności i dokładności. Jeżeli nie jesteś przekonany do swoich umiejętności warto wynająć specjalistę do malowania ścian.