Pon - Pt: 08:00-18:00 602-722-126
malowanie24@gmail.com

Malowanie natryskowe krok po kroku

WARSZAWAMALOWANIE.PL > malowanie ścian > Malowanie natryskowe krok po kroku
malowanie natryskowe

Malowanie natryskowe jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, a efekt, który można dzięki niemu osiągnąć, jest naprawdę zadowalający. Jeśli jednak nie miałeś nigdy do czynienia ze sprzętem do malowania natryskowego, możesz nie wiedzieć, od czego zacząć te czynności. Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie ścian do malowania. Ten etap nie różni się niczym od przygotowywania ścian do klasycznego malowania wałkiem czy pędzlem. Należy oczyścić powierzchnię ze starych powłok, odpylić ją, uzupełnić ewentualne ubytki, a także zagruntować.

Jeśli Twoje podłoże jest już przygotowane, kolejnym krokiem jest przygotowanie sprzętu przeznaczonego do malowania natryskowego. Jego obsługa nie jest trudna, jednak należy go trzymać w odpowiedni sposób. Pistolet podczas malowania powinien być trzymany pewnie i stabilnie oraz nie powinien zmieniać odległości od ściany czy sufitu podczas malowania. Aby równomiernie pokryć ściany lub sufit, należy wykonywać ruchy w linii prostej ręką, w której znajduje się pistolet.

Decydując się na malowanie natryskowe należy pamiętać o dobrym przygotowaniu pomieszczenia, aby nie ubrudzić wszystkiego.