Pon - Pt: 08:00-18:00 602-722-126
malowanie24@gmail.com

Jak usunąć ślady po wałku?

WARSZAWAMALOWANIE.PL > malowanie ścian > Jak usunąć ślady po wałku?
Jak usunąć ślady po wałku

Malowanie przy pomocy wałka wydaje się dużo łatwiejszą czynnością niż malowanie pędzlem. Możemy za jednym pociągnięciem pokryć farbą większą powierzchnię ściany czy sufitu, a dodatkowo cały proces wydaje się być przyjemniejszy.

Co jednak należy zrobić, gdy podczas malowania na naszej odświeżonej powierzchni pojawiły się ślady po wałku? Rozwiązanie jest tylko jedno. Całą powierzchnię, na której pojawiły się nierówne ślady lub smugi spowodowane użyciem wałka, należy dokładnie przeszlifować. W ten sposób pozbędziemy się nieestetycznych śladów. Po szlifowaniu nie możemy zapomnieć o odpyleniu ściany. Farba położona na nieodpyloną ścianę będzie miała niewłaściwą przyczepność. Na odpyloną ścianę należy zastosować grunt dobrany do naszego podłoża. Po odczekaniu odpowiedniego czasu możemy na przeszlifowaną, odpyloną i zagruntowaną ścianę położyć nową warstwę farby. Przy całym procesie nie należy się spieszyć. Zawsze należy zwracać uwagę na czas, który sugerują producenci konkretnych preparatów. Pośpiech może spowodować powstanie kolejnych śladów na ścianie.

Malowanie w gruncie rzeczy nie należy do prostych czynności, dlatego jeżeli nie posiadasz doświadczenia w malowaniu ścian wałkiem warto pomyśleć o doświadczonym malarzu, który zrobi to profesjonalnie.