Pon - Pt: 08:00-18:00 602-722-126
malowanie24@gmail.com
WARSZAWAMALOWANIE.PL > Farba > Farby głęboko matowe
Farby głęboko matowe

Remont wykonuje się raz na kilka lat, gdyż ma na celu odświeżenie wnętrza, wprowadzenie kilku drobnych zmian, a także nadanie mu całkiem innego charakteru, kiedy malowanie łączy się z wymianą mebli i dodatków. Wybór odpowiedniego koloru ścian jest niezwykle istotny. Na szczególną uwagę zasługują farby głęboko matowe, gdyż pozwalają uzyskać całkiem inny efekt niż w przypadku klasycznych farb ceramicznych. Matowe propozycje przyczyniają się do wydobycia głębi koloru. Podstawowe zadanie matowych propozycji to powiększenie niewielkich pomieszczeń, co jest związane z grą światła i zastosowanie pożądanego nasycenia koloru. W tym przypadku niezwykle ważną rolę odgrywa właściwie przygotowane podłoże. Jednak farby głęboko matowe odwracają uwagę od niedoskonałości, dodatkowo sprawiają, że nierówności czy dziury stają się mniej widoczne.

Farby głęboko matowe doskonale łączą się z dużymi przeszkleniami. Przede wszystkim umożliwiają rozświetlenie pomieszczeń (taki efekt można uzyskać, kiedy zarówno na suficie, jak i na ścianach znajduje się ten sam kolor). Biel i inne jasne odcienie sprawiają, że pokój wydaje się czysty, większy, a głęboki mat w połączeniu z promieniami słońca czy naturalną, jasną poświatą przyczynia się do uzyskania bardzo atrakcyjnego wyglądu całego pomieszczenia. To gwarancja piękna, które drzemie w każdym dodatku do pokoju, wystarczy go odpowiednio zaakcentować i podkreślić jego niezwykły charakter.

Omawiany rodzaj farb to modny wybór. Po naniesieniu na ściany można uzyskać głęboką, jednolitą powierzchnię, która wygląda jeszcze lepiej, kiedy zostanie wzbogacona o naturalne refleksy świetlne. To opcja idealnie dopasowana zarówno do sporych rozmiarów pomieszczeń, jak i stosunkowo małych pokojów. Można je stosować na podłożach wykonanych z tynków wapiennych, gipsowych, drewnopochodnych, drewnianych oraz cementowo-wapiennych. Pięknie prezentuje się także na cegle, kamieniach oraz płytach gipsowo-kartonowych.