Pon - Pt: 08:00-18:00 602-722-126
malowanie24@gmail.com
WARSZAWAMALOWANIE.PL > Farba > Idealne połączenie kolorów – zestawienie
Idealne połączenie kolorów – zestawienie

Łączenie kolorów to trend, który cieszy się bezustanną popularnością w trakcie urządzanie bądź renomowania domów i mieszkań. Do tego zadania wykorzystaj tak zwany mood board, czyli pobudź wyobraźnię przy pomocy mniej bądź bardziej oczywistych zabiegów. W trakcie wyboru kolorów zbieraj próbki tkanin, farb oraz tapet. Nie musisz decydować się na popularne i nieco oklepane połączenia. Stwórz nowy styl, który będzie prezentował się atrakcyjnie, a połączenia odcieni czy barw zwrócą uwagę domowników i odwiedzających gości.

Łącz kolory na ścianach na podstawie natury. Sprawdź, czy lepiej czujesz się na plaży, gdzie dominują złoty i żółte barwy oraz oczywiście błękit, czy może po drodze Ci do lasu, w którym znajdziesz różne odcienie zieleni i brązów. To wybór bardziej stonowany i ciepły. Jeśli za ulubione miejsce wybierzesz łąkę to znak, że czujesz się doskonale wśród jasnych, delikatnych kolorów. Dominuje tam zieleń, ale nie może zabraknąć także żółci, bieli i różu. W trakcie malowania ścian wybieraj pastele — efekt gwarantowany.

Żeby dobrze połączyć kolory, nie zapominaj o elementach, które już znajdują się w środku. Kolor ścian dobierz do odcienia sofy, dywanów i mebli. Potratuj je jako punkt wyjścia. Zdecydowanie ułatwią Ci wybór odpowiednich kolorów (możesz zdecydować się na chłodne i ciepłe farby, matowe albo błyszczące).

Nie bój się eksperymentować i odchodzić od klasycznych rozwiązań. Jeśli coś poszło to nie tak, zatrudniona ekipa remontowa zawsze może przyjść z pomocą i pomalować pokój jeszcze raz. Oczywiście wiąże się to z wyższymi kosztami, ale nie warto od razu nastawiać się negatywnie, gdyż połączenia pochodzące od inspiracji naturą i dopasowane do Twojego charakteru sprawiają, że przebywanie w danym pomieszczeniu wiąże się z niezwykłymi wrażeniami i emocjami.

Inspiruj się sztuką, wybierz się do muzeum czy na wernisaż i zobacz jakie kolory doskonale się łączą, a następnie wprowadź je w życie. Efekt będzie atrakcyjny, a odwaga i kreatywne podejście do remontu zasługują na podziw.