Pon - Pt: 08:00-18:00 602-722-126
malowanie24@gmail.com
WARSZAWAMALOWANIE.PL > malowanie ścian > Czy malowanie ścian jest drogie?
Czy malowanie ścian jest drogie_

Malowanie ścian to jedna z podstawowych czynności w trakcie remontowania domu czy mieszkania. Wpływa przede wszystkim na całkowitą zmianę wystroju i ogólnego charakteru wnętrza, ale jednocześnie umożliwia odświeżenie przestrzeni. Kiedy zapadnie decyzja na temat remontu, rodzi się również pytanie: ile kosztuje skorzystanie z usług profesjonalisty i pomalowania ścian na wybrany kolor?
Na końcową cenę usługi malowania wpływa bardzo wiele czynników. Przede wszystkim należy określić jaka powierzchnia musi zostać pomalowana. Doświadczenie pokazuje, że w przypadku malowania całego mieszkania czy sporej części domu, zawsze wiąże się to z korzystniejszą ofertą ze strony firmy remontowej. Trzeba się także zastanowić jaki rodzaj malowania jest potrzebny. Artysta, który maluje na ścianie pejzaż, portret czy inne dzieło sztuki będzie o wiele droższy niż zespół malarzy, którzy malują ściany i sufit na jeden, ewentualnie dwa kolory.

Po dokładnym zmierzeniu powierzchni i wyborze stylu, jaki będzie dominował w nowym wnętrzu, należy przemyśleć, jaki jest stan pomieszczenia i jak wyglądają ściany. Jeśli przed przystąpieniem do malowania trzeba wykonać gładzie i tynki, wyrównać powierzchnie albo usunąć tapety, trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. Jest to związane nie tylko z większym zaangażowaniem, ale potrzebne czynności wymagają również czasu i specjalnych zabiegów.

Na cenę za malowanie ścian wpływa również rodzaj wybieranej farby. W sklepach budowlanych dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych produktów, które różnią się między sobą kolorem, składem oraz jakością. Na tych produktach nie należy oszczędzać, gdyż farba kiepskiej jakości po pewnym czasie zacznie odpadać, a ekipa remontowa będzie miała trudności w trakcie dokładnego pokrywania ścian.
Malowanie ścian jest konieczne w trakcie renowacji mieszkania, a na końcową cenę za usługę wpływa opłata za pracę malarzy, jakość ścian, wybierane produkty oraz powierzchnia do pomalowania.

Leave a Reply