Pon - Pt: 08:00-18:00 602-722-126
malowanie24@gmail.com

Jak kolory wpływają na nasz nastrój?

WARSZAWAMALOWANIE.PL > Farba > Jak kolory wpływają na nasz nastrój?

Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, jak mocno kolory mogą wpływać na nasze samopoczucie. Jedne potrafią działać mobilizująco inne zaś przytłaczająco, dlatego dobór kolorów ścian w naszym domu czy pracy jest bardzo ważny.
Planując kolorystykę i wystrój wnętrza nigdy nie warto kierować się panującymi aktualnie trendami modowymi. Na rynku dostępna jest praktycznie nieograniczona liczba kolorów, dlatego podjęcie decyzji nie jest łatwe.
Właściwy dobór kolorów sprawi, że poczujemy harmonię i radość. Najlepiej w aranżacji wnętrza sprawdzają się neutralne kolory ziemi, jak biel, piaskowy, jasny brąz, beżowy czy odcienie zieleni, jednak to jaki kolor wybierzemy jest kwestią bardzo indywidualną. Zanim jednak podejmiesz decyzję poznaj właściwości kolorów:
Biel – kojarzy się z czystością. Jest to najchętniej wybierany kolor od kilku sezonów. Stanowi doskonałą bazę w pomieszczeniu oraz świetnie pasuje z innymi akcentami. Kolor biały uspokaja oraz odpręża. Doskonale sprawdza się u osób zdecydowanych i gotowych do działania.
Niebieski – to kolor ziemi kojarzący się z wodą i niebem. Działa relaksująco, dlatego świetnie się sprawdza dla osób zmęczonych psychicznie potrzebujących odpoczynku.
Zielony – doskonale łagodzą stres i napięcie. Przywołują wspomnieniami zieleń traw i łąk. Sprzyja jednak bierności i nudności, dlatego nie zaleca się go w zbyt dużej ilości.
Brązowy – to stonowany kolor, który świetnie się sprawdza w każdym pomieszczeniu. Nie polecany dla osób z depresją zamkniętych w sobie.