Pon - Pt: 08:00-18:00 602-722-126
malowanie24@gmail.com
WARSZAWAMALOWANIE.PL > malowanie ścian > Najczęstsze błędy podczas malowania!
najczęstsze błędy podczas malowania

Na pierwszy rzut oka malowanie wydaje się być bardzo prostą i przyjemną pracą, z którą powinien poradzić sobie każdy bez najmniejszego problemu. Wbrew pozorom zadanie to nie jest takie proste i wymaga sporej wiedzy, bez której można szybko zaprzepaścić wymarzony efekt.

 

  • Złe przygotowanie ściany do malowania

To jeden z najczęstszych błędów niedoświadczonych malarzy. Nieprzygotowana powierzchnia do malowania spowoduje, że farba nie pokryje wszystkich niedoskonałości a zabrudzenia i kurz będą jeszcze bardziej widoczne. W niektórych miejscach farba może nawet zacząć odchodzić.

  • Niezabezpieczenie malowanej powierzchni

Niby błaha czynność a potrafi naprawdę wyrządzić spore szkody. Brudne meble, podłoga oraz niektóre przedmioty mogą być trudne do zmycia.

  • Za szybko nakładanie kolejnych warstw farby

Gdy ściana nie zdąży dobrze wyschnąć podczas nakładania kolejnej warstwy mogą pojawić się nieestetyczne pęcherzyki powietrza, dlatego pamiętaj, że pośpiech podczas malowania nie jest dobry.

  • Nieumyte wałki i pędzle

Malowanie zabrudzonym pędzlem lub wałkiem może spowodować grudki na ścianie, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Aby uniknąć takich wpadek należy zawsze dokładnie myć po sobie narzędzia pracy.

  • Rozcieńczanie farby

To również często popełniany błąd. Nie można rozcieńczać za bardzo farby, ponieważ zbyt rzadka konsystencja nie będzie równomiernie kryła.