Pon - Pt: 08:00-18:00 602-722-126
malowanie24@gmail.com

Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania farby?

WARSZAWAMALOWANIE.PL > Farba > Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania farby?
na co zwrócić uwagę podczas wybierania farby

Obecnie na rynku jest tak wiele farb, że wybór odpowiedniej może przysporzyć o zawrót głowy. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę, aby dokonać właściwego wyboru.

Na początku warto poznać przeróżne kryteria farb, jakie istnieją na rynku. Inną farbę wybierzemy do pokoju dziecięcego, do kuchni czy dla alergika. Dlatego przed zakupem warto zaplanować malowanie w najdrobniejszych szczegółach, aby uniknąć rozczarowania.

Warto na początku zastanowić się czy zależy nam na farbie odpornej na zmywanie, z połyskiem czy może jednak matowej? Gdy do tego dołożymy rozbudowaną gamę kolorystyczną wybór może być naprawdę trudny. Jeżeli mamy wrażenie, że nie podołamy temu zadaniu warto wynająć profesjonalnego malarza.

Po pierwsze odporna na ścieranie czy nie

Jeżeli zależy nam na farbie odpornej na ścieranie warto wybrać farbę o najwyższej klasie ścieralności, aby po pierwszym szorowaniu farba nie zbledła. Należy mieć na uwadze, że farby odporne na ścieranie zawsze są droższe, dlatego jeżeli mamy w domu miejsca, które nie są mocno narażone na zabrudzenie, jak sufit warto rozważyć pomalowanie go normalną farbą.

Rodzaj farby to chyba największy galimatias

Akrylowa? Lateksowa? A może akrylowa-lateksowa? Wybór jest naprawdę spory. Farby lateksowe są bardziej trwałe i zdecydowanie odporniejsze na ścieranie. Jednak jedne i drugie są w miarę uniwersalne i bez problemu sprawdzą się prawie na każdej powierzchni.

Mat, półmat czy połysk?

To kolejne kryterium, jakie należy uwzględnić. Efekt wykończenia jest bardzo ważnym elementem dekoracyjnym. Każdy z nas ma inny gust, dlatego to kryterium jest bardzo indywidualnym wyborem. Warto jednak pamiętać, że farby z połyskiem uwidaczniają wszystkie niedoskonałości na ścianie.