Pon - Pt: 08:00-18:00 602-722-126
malowanie24@gmail.com
WARSZAWAMALOWANIE.PL > malowanie ścian > Jak przygotować powierzchnię do malowania?
jak przygotować powierzchnie pod malowanie

Jeżeli czujesz potrzebę zmian w aranżacji własnej przestrzeni warto pomyśleć o pomalowaniu ścian. Jest to szybki i prosty sposób na nowe wnętrze.

Malowanie ścian to najprostsza czynność. Najtrudniejszym zadaniem jest przygotowanie powierzchni odpowiednio do malowania, aby uzyskać zadowalający efekt końcowy.

Ściany często znajdują się w różnym stanie. Pokryte często kurzem, brudem i tłustymi plamami. Dodatkowo ubytki w ścianie, dziury po gwoździach czy pęknięcia wcale nie ułatwiają zadania.

Na początku prac warto usunąć starą powłokę farby, która się łuszczy lub sama odchodzi od ściany. Można to zrobić ręcznie lub wykorzystać nowoczesne preparaty do usuwania powłok malarskich.

Oczywiście nie wszystkie ściany wymagają usunięcia starej powłoki. Jeżeli jest ona w dobrym stanie możemy ją zostawić. Bardzo ważne jest usunięcie z niej kurzu, brudu i tłustych plam. Można to zrobić wodą i mydłkiem malarskim.

Po oczyszczeniu warto zakleić wszystkie dziury i rysy na ścianie, aby pięknie się prezentowała w nowym kolorze. Możemy w tym celu wykorzystać gips lub gładź a następnie równo wyszlifować.

Na koniec należy dokładnie zagruntować ścianę co spłynie na lepszą przyczepność farby. Po takim przygotowaniu podłoża możemy przystąpić do malowania ściany farbą. Jeżeli przeraża Cię ilość pracy związana z malowaniem można skorzystać z usług fachowca, którego wieloletnie doświadczenie pozwoli na idealne pomalowanie ściany.

Leave a Reply