Pon - Pt: 08:00-18:00 602-722-126
malowanie24@gmail.com

Czy istnieje odpowiednia pora na remont?

WARSZAWAMALOWANIE.PL > remont > Czy istnieje odpowiednia pora na remont?
czy istnieje odpowiednia pora na remont

Decyzja o remoncie powinna zostać uwarunkowana nie tylko zasobami finansowymi, ale kluczową rolę odgrywają warunki pogodowe panujące na dworze oraz wewnątrz domu czy mieszkania. Malowanie zimą może odbić się negatywnie na stanie zdrowia, gdyż wietrzenie pomieszczeń jest utrudnione ze względu na zimno panujące na dworze. Otwieranie kilku okien oznacza przeciągi, co zwiększa ryzyko przeziębienia oraz innej choroby. Z kolei latem malowanie ścian nie jest przyjemne, gdyż panujące w miejscu zamieszkania ciepło sprawia, że człowiek poci się i męczy. Malowanie latem ma wady oraz zalety, tak samo jak zimowe remonty, dlatego wybór odpowiedniej pory powinien być uwarunkowany własnym zdrowiem oraz ogólnym samopoczuciem.

W dalszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę panującą w domu czy mieszkaniu wilgotność. W przypadku ciepłego i słonecznego lata, wilgotność powietrza w domu jest stosunkowo niska. Kiedy wziąć pod uwagę zimę (ogrzewanie pokoi), wilgotność pomieszczenia również jest niska, dlatego nie jest to najlepszy czas na malowanie ścian. Jednak w trakcie wiosny i jesieni, szczególnie jeśli często pada deszcz, mamy do czynienia z wilgotnością na odpowiednim poziomie, która ułatwia malowanie oraz sprawia, że ściany prezentują się bardzo atrakcyjnie.

To tylko ogólne informacje, które należy dopasować do indywidualnych sytuacji oraz przypadków, kiedy w nowych budynkach w trakcie malowania korzysta się z nowoczesnych urządzeń, dzięki którym wilgotność w pomieszczeniu utrzymywana jest na właściwym poziomie. Jednak warto mieć na uwadze, że optymalne warunki w trakcie malowania ścian wynoszą od 40 do maksymalnie 70%. To całkiem spory zakres, który ułatwia użytkownikom wykonanie remontu w najlepszym czasie.

Na zakończenie warto wspomnieć nieco na temat ogrzewania, gdyż umożliwia ono uzyskanie bardzo korzystnych warunków do malowania. Temperatura nie powinna być niższa od 5 stopni Celsjusza.